aktualności

FOTOFIKCJE - wyróżnienie: ZOFIA NOCNA
FOTOFIKCJE - wyróżnienie: ZOFIA NOCNA

FOTOFIKCJE - KATAR 2018 - konkurs fotograficzny organizowany przez WOAK Toruń. Do wystawy z naszej pracowni fotograficznej, prowadzonej przez instr. Wojciecha Balczewskiego zakwalifikowały się: Katarzyna Derengowska, Zofia Nocna (otrrzymała wyróżnienie w kategorii poniżej 16 lat), Julia Ostrowska, Zuzanna Zajączkowska. Prace wyróżnione wykonano w technice luksografii tj.:  jednej z najstarszych technik fotograficznych z 1839r, którą do rangi fotografii artystycznej wprowadził Man Ray urodzonyw 1890, malarz i surrealista, dadaista i fotograf. W najprostszym ujęciu technika ta polega na układaniu przedmiotów na materiale światłoczułym i obrobieniu go w stosownym procesie chemicznym. W tym przypadku był to klasyczny proces fotografii czarno białej.
Druga nagroda (równoległa) przypadła Sławomirowi Świątkiewiczowi (Ciechocinek), który swoje prace wykonał w zgrafizowanej fotografii.
 
Gratulujemy!

info.: W.Balczewski, fot. WOAK Toruńpowrót

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

subskrypcja

subskrypcja W celu uzyskania nanowszych wiadomości z naszej firmy dodaj swój adres E-mail do bazy naszych subskrybentów.