Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku

ul. Żelazna 5, 87-720 Ciechocinek
tel. 54 234 18 94, email: ciechmck@wp.pl

Slider 4
Slider 5
Slider 2
sli
Slider 1
slider 9
lwt

Kalendarz wydarzeń

Deklaracja dostępności PLIKI DO POBRANIA

Fotoreportaże

Archiwum

Nasz Facebook

RODO

Administrator Danych Osobowych
Miejskie Centrum Kultury
w Ciechocinku
ul. Żelazna 5
ciechmck@wp.pl
tel: 54 234 18 94
Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Sławomir Kisielewski
azis6@wp.pl

Koncert „Lata 20. Lata 30. od operetki do musicalu” 18.09 godz. 19.00

2021-09-10 20:12

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na koncert „Lata 20. Lata 30. od operetki do musicalu”.  Wydarzenie odbędzie się 18 września (sobota) o godz. 19.00 w Teatrze Letnim. Koncert poświęcony największym przebojom które można było usłyszeć w międzywojennej Warszawie czy w ówczesnej stolicy operetki - Wiedniu.
Przeniesiemy się razem z państwem do krainy niekończących się walców i przebojów z polski okresu międzywojennego - o której można się umówić? I który dzień tygodnia jest tym ostatnim... również dla złamanego serca?
Podczas koncertu nie zabraknie musicalowych przebojów takich jak ,,Przetańczyć całą noc" z musicalu "My fair lady" czy ,,Gdybym był bogaczem" ze Skrzypka na dachu - historii Tewjego mleczarza.
Cóż bowiem zostaje?
Przyjść i delektować się pięknym wieczorem razem z nami. Zapraszamy serdecznie!
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie MCK od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 i w dniu koncertu w Teatrze Letnim od godz. 18.00

 

Wystąpią:

Fortepian – Dorota Kuczyńska

Tenor – Michał Jopek

Mezzosopran – Karolina Pankowska

Baryton – Paweł Piotrowski

 

Karolina Pankowska – mezzosopranistka urodzona w 1997 roku w Toruniu, absolwentka studiów pierwszego stopnia oraz studentka studiów drugiego stopnia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr Anity Urban-Wieczorek. Technikę wokalną doskonaliła na licznych kursach i warsztatach pod okiem takich mistrzów, jak Jadwiga Rappe, Sarah Meredith Livingston, Piotr Bednarski, Katarzyna Rymarczyk czy Agnieszka Piass, nad warsztatem aktorskim pracowała  zaś podczas kursów mistrzowskich pod skrzydłami Piotra Hanuszkiewicza, Renaty Dymnej, czy Ireneusza Czopa.

 

Dorota Kuczyńska - Pianistka-kameralistka, korepetytor wokalny. Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. F. Chopina w Poznaniu ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu mgr Jerzego Libery. Absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jerzego Godziszewskiego i prof. Marii Murawskiej. Podyplomowe studia kameralistyki odbyła w klasie prof. Mai Nosowskiej na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie.

Michał Jopek - ukończył ZPSM II stopnia im. G. Bacewicz w Koszalinie w klasie gitary Dariusza Schmidt. W szkole tej kształcił się również wokalnie pod okiem Lucyny Górskiej. Ukończył studia I stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu Ryszarda Wiesława Bednarka oraz Bartłomieja Tomaki. Obecnie jest studentem I roku studiów II stopnia w klasie R.W. Bednarka i B.Tomaki. Brał udział w kursach wokalnych Barbary Kubiak, Mariusza Kwietnia oraz aktorskich Ireneusza Czopa i Renaty Dymnej.

 

Paweł Piotrowski - Wokalista, aktor. Obecnie student klasy śpiewu dr hab. Wojciecha Dyngosza prof. uczelni na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Występuje w wielu koncertach na terenie kraju, prezentując arie oraz pieśni z repertuaru polskiego oraz światowego. Brał udział w warsztatach wokalnych z światowej klasy śpiewakami - Jakubem Józefem Orlińskim, Andrzejem Dobberem, Izabelą Kłosińską. Bierze czynny udział w życiu artystycznym Bydgoszczy, prezentując się w rolach spektakli Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

wróć